Yogya + Bromo + Surabaja

4D/3N

1690 zł1990 zł/os

Ta czterodniowa wycieczka prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Jawy środkowo-wschodniej. Pełne uroku zabytki Yogyakarty – Pałac Sułtana i Pałac Wodny, sprawią, że czas cofnie się o kilkaset lat. Podczas wizyty w tradycyjnych warsztatach podpatrzeć będzie można technikę zdobienia słynnych na całym świecie tkanin i tworzenia biżuterii ze srebra.

Największa na świecie Świątynia Borobudur zachwyca wszystkich odwiedzających dostarczając niezapomnianych wrażeń. Jednak położone w okolicy dwie mniejsze – Pawon i Mendut, w niczym jej nie ustępują. Ostatni etap wycieczki będzie przysłowiową „wisienką na torcie”. Wschód słońca podziwiany z punktu widokowego na szczycie wulkanu Bromo jest niezapomniany. Okolicę przypominającą  powierzchnię księżyca będzie można podziwiać podczas jazdy konnej.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot/przyjazd do Yogyakarty

Powitanie przez pilota wycieczki na lotnisku/dworcu kolejowym, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

 

2

Zwiedzanie Yogyakarty – Borobudur

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie miasta: Kraton (Pałac Sułtana), Pałac Wodny (Taman Sari), muzeum Sonobudoyo i tradycyjne jawajskie rzemiosło – wyroby ze srebra oraz technika zdobienia tkanin woskiem – batik. Popołudniu wizyta w świątyni Borobudur – największej stupie buddyjskiej świata. Pochodzi ona z przełomu VIII/IX w. i posiada sześć poziomów i zachwycające płaskorzeźby i rzeźby. W drodze powrotnej odwiedzimy pobliskie mniejsze świątynie, Pawon i Mendut. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

3

Solo – Trowulan – Bromo

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd pod wulkan Bromo z przystankiem w mieście Solo. Zwiedzanie pałacu Mangkunegaran i targu antyków Triwindhu. Kolejna przerwa na zwiedzanie świątyń Trowulan i Bajangratu. Kolacja i nocleg w hotelu Bromo Tosari.

4

Wschód słońca nad Bromo – Wylot

Wcześnie rano przejazd pod wulkan Bromo. Z punktu widokowego na krawędzi kaldery zobaczymy spektakularny wschód słońca. Przejażdżka koniem po rozległym piaszczystym terenie u stóp wulkanu. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Przejazd na lotnisko Juanda w Surabai i wylot do kolejnego celu podróży.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.