Yogya + Bromo + Ijen

5D/4N

2190 zł2690 zł/os

Wulkany zdominowały krajobraz Jawy – aż 77 z obecnych 167 jest wciąż aktywnych. Proponowana wycieczka, poza tradycyjnymi zabytkami środkowo-wschodniej części wyspy, pozwala zobaczyć i poczuć atmosferę panująca przy ich kraterach. Z punktu widokowego na Bromo podziwiać można równinę zwaną Morzem Piaskowym o iście księżycowym charakterze. Niezapomnianą będzie wspinaczka na szczyt wulkanu Ijen, w kraterze którego znajduje się siarkowe jezioro o niezwykle jasnej barwie. Do dziś ręcznie wydobywa się siarkę, którą miejscowi pracownicy transportują w wiklinowych koszach. W bezwietrzne dni w powietzru unosi się intensywny jej zapach.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot/przyjazd do Yogyakarty

Powitanie przez pilota wycieczki na lotnisku/dworcu kolejowym, przejazd do hotelu.

 

2

Zwiedzanie Yogyakarty – Borobudur

Zwiedzanie miasta: Kraton (Pałac Sułtana), Pałac Wodny (Taman Sari), tradycyjne jawajskie rzemiosło – wyroby ze srebra oraz technika zdobienia tkanin woskiem – batik. Obiad w lokalnej restauracji i popołudniu wizyta w świątyni Borobudur – największej stupie buddyjskiej świata. Pochodzi ona z przełomu VIII/IX w. i posiada sześć poziomów i zachwycające płaskorzeźby i rzeźby. W drodze powrotnej wizyta w pobliskich mniejszych świątyniach, Pawon i Mendut.

3

Prambanan – Solo – Bromo

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd pod wulkan Bromo z przystankiem w świątyni Prambanan i mieście Solo. Zwiedzanie pałacu Mangkunegaran i targu antyków Triwindhu w Solo. Kolacja i nocleg w hotelu Bromo Tosari.

4

Bromo / Tosari – Sempol

Wcześnie rano przejazd pod wulkan Bromo. Z punktu widokowego na krawędzi kaldery zobaczymy spektakularny wschód słońca. Przejażdżka koniem po rozległym piaszczystym terenie u stóp wulkanu. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek.  Przejazd pod krater Ijen. Kolacja i nocleg w guesthousie Arabica lub podobnym.

5

Krater Ijen – przejazd na Bali

Po wczesnym śniadaniu przejazd do wulkanu Ijen. Jego krater, głęboki na 175m i o średnicy 1km, wypełniony jest gorącym, mleczno-niebieskim jeziorem siarkowym. Zejdziemy w dół krateru, przyglądając się ciężkiej pracy górników wydobywających siarkę. Dalszy przejazd do portu Banyuwangi i rejs promem na wyspę Bali. Po kolejnych trzech godzinach jazdy zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kuty/Sanur/Nusa Dua.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.