Wycieczka na Sumbę

6D/5N

2290 zł/os

Ilość osób:

2290 zł/os

1

Przylot do Waingapu

Przyjazd do hotelu Waingapu, zakwaterowanie i obiad. Po południu jedziemy odwiedzić tradycyjną wioskę Prailiang podziwiając po drodze zdumiewające sawanny na północnym wybrzeżu Sumby po których spokojnie włóczą się bawoły, krowy i konie Wieś Prailiang położona jest na szczycie wzgórza wznoszącego się nad doliną Mondu, którą przecina rzeka. Krótki spacer do wsi jest koniecznością. Znajduje się tam dziesięć tradycyjnych dla wyspy domów, z których tylko sześć jest stale zamieszkanych. Po południu powrót do hotelu.

 

2

Ręcznie tkane tekstylia Ikat

Rano udajemy się z wizytą na targ do pobliskich wiosek, takich jak Waingapu i Prailiu, aby zobaczyć jak wyglądają słynne na cały świat ręcznie tkane tekstylia Sumba Ikat. Następnie jedziemy na wschód w kierunku Pau i Rende, w których to materiały są uważane za jedne z najpiekniejszych na całej wyspie. Po drodze zatrzymujemy się w miejscu gdzie ludzie z ludu Sabu produkują cukier palmowy z palmowego wina (tylko podczas pory suchej, tj. kwiecień-pażdziernik). Obiad na jednej z plaży w okolicy. Po południu wizytujemy Pau i Rende – dwie królewskie wsie, w których znajdują się ogromne, rzeźbione w kamieniu groby oraz tradycyjne dla kultury wyspy domy. Wioski są  znane przede wszystkim jako centrum wyrobów tkanych ręcznie – Ikat Sumba.

3

Waingapu – Waikabubak

Rano jedziemy na wycieczkę do Waikabubak. Po drodze zatrzymujemy się w Anakalang gdzie oglądamy kolejne groby wykute w kamieniu. Historycznie wyspa Sumba jest znana jako miejsce występowania pięknych koni, którymi miejscowi handlują z mieszkańcami innych wysp archipelagu. Do dni dzisiejszych Sumba jest z tego znana. Po drodze  do Waikabubak odwiedzamy jedną z farm, gdzie wypasają sie konie. Następnie zakwaterowanie i obiad w hotelu. Po południu wizytujemy tradycyjne dla kultury Sumba wioski dookoła miasta: Tarung, Waitabar i Paletilulu.

4

Wycieczka do Kodi

Dzisiaj zaczynamy od odwiedzenia tradycyjnego targu po czym udajemy sie na wycieczkę do Kodi, które jest znane ze swoich wysokich, tradycyjnych domów, które najprawdopodobniej są najwyższe na całej wyspie. Zatrzymujemy sie również przy plantacjach orzechów nerkowych, bananów, kokosów i lasów drewna tekowego. Zwiedzamy również wioski Ratengaro i Parona Baroro. Piknik/obiad na plaży Tossi. Po południu wizytujemy Bondo Kawangu i obserwujemy Pasola  (sport lokalny) w wiosce Tossi.

5

Spotkanie z kapłanem Pasola Lamboya

Wcześnie rano wyruszamy na południe w kierunku Sodan, wioski Rato i Lamboya, gdzie spotykamy kapłana Pasola. Urządzamy trekking w akompaniamenie pięknych panoramicznych widoków. Mijamy dolinę, którą przecina rzeka otoczona polami ryżowmi i pastwiskami z bawołami. Po wizycie Rato kontynuujemy trekking na wzgórze do punktu Sodan Point, z którego będziemy podziwiać piękną dolinę Sodan z rosianymi wzdłuż i wszerz wioskami z tradycyjnymi strzelistymi domami rosnącymi pomiędzy palmami kokosowymi na zboczu rzeki Kadengan. Kontynuujemy wędrówkę wzdłuż doliny, aż dochodzimy do mostu po drugiej stronie doliny, gdzie wsiadamy do samochodu i jedziemy do plaży Marossi, na której urządzamy piknik, pływamy i relaksujemy się na plaży. Po południu powrót do hotelu po drodze zatrzymując się w Lamboya.

6

Waikabubak – Lotnisko Tambolaka

Rano wyjazd na lotnisko w Tambolaka.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.