Wśród dzikich plemion Papui

15D/14N

6100 zł/os

Piętnastodniowa wyprawa przez nieskalane cywilizacją zakątki Papui, podczas której podróżując łodziami odwiedzamy rdzennych mieszkańców wyspy – plemiona Korowai, Kombai, Citak Mitrak i Asmat. Udział w tradycyjnej ceremonii zaślubin w długim domu  Jow, noclegi w własnoręcznie przygotowanych namiotach, przeprawa rzeką przez najdziksze zakątki lasów tropikalnych, zapewnią moc wrażeń i niezapomnianych emocji.

W towarzystwie profesjonalnych przewodników i tubylców uczestniczyć można w życiu mieszkańców wyspy i ich codziennych czynnościach – polowaniu, połowie ryb, zbieraniu owoców, budowie domów na drzewach.

Egzotyczne gatunki ptaków, znane wyłącznie z filmów przyrodniczych i wizyt w ogrodach zoologicznych, będą na wyciągnięcie ręki i obiektywów aparatów fotograficznych.

Wyprawa dla miłośników przygody i przyrody, ciekawych życia rdzennych plemion Papui.

Ilość osób:

6100 zł/os

1

Przylot na lotnisko

Przylot na lotnisko w Timika około południa. Powitanie przez pilota wycieczki i zakwaterowanie w hotelu. Reszta dnia to czas do własnej dyspozycji.

 

2

Timika – Agats

Śniadanie w hotelu i wczesny wyjazd do Mapuru Jaya, gdzie rozpoczniemy 7-godzinny rejs motorówką, bądź 12-godzinny rejs zmotoryzowana łodzią canoe do ziemi zamieszkiwanych przez lud z plemienia Asmat. Pierwsze 2-3 godziny płyniemy rzeką, aby następnie juz z portu wyruszyć w 6-9 godzinny rejs morza Arafura. W drodze zatrzymamy się w kilku przybżeżnych wioskach. W jednej z nich lub na jednej z pobliskich wysepek zatrzymamy sie na obiad. Dopływamy do Agats po południu. Kolacja i nocleg w pensjonacie w Agats.

3

Agats – Senggo

Dziś kontynuujemy przygodę z eksploracją ziem plemienia Asmat. Udajemy się w 7-8 godzinny rejs zmotoryzowaną łodzią canoe do wioski Senggo. Po drodze możliwość odwiedzenia innych wiosek wzdłuż rzeki. Obserwujemy życie lasu tropikalnego z różnorodnością egzotycznego ptactwa.  Obiad serwowany na łodzi. Po południu dopływamy do Senggo, gdzie zostajemy na kolację i nocleg.

4

Senggo – Tiau

Rejs po rzece Dairam w głąb Papui w kierunku wioski Tiau (ok. 4 godzin). Podczas rejsu obserwacja fauny dżungli i lokalnych ludzi pływajacych po rzece w dłubankach. Po południu dopływamy do Tiau, gdzie eksplorujemy życie codzienne i kulturę na ziemiach zamieszkanych przez plemię Citak Mitrak. Nocleg w szkole lub kościelnym guest housie.

5

Tiau – Yaniruma

Dziś kontynuujemy  rejs łodzią w gore rzeki, która robi się coraz węższa i płytsza. Dopływamy do miejscowości Yaniruma (5-6 godzin). Możliwość odwiedzenia jednej z rodzin z plemienia Korowai lub Kombai w ich tradycyjnej chacie. Nocleg w prostym, lokalnym Guest Housie.

6

Yaniruma – Dambol

Po śniadaniu udajemy się nad małą rzekę nieopodal wioski Yaniruma, skąd rozpoczynamy prawdziwą ekspedycję ( 4-5 godzin dziennie) przez bagna, powalone drzewa a czasem rzeki bez mostu lub kładki. W lesie tropikalnym można napotkać wiele tropikalnych przeszkód do przezwyciężenia, np. uporczywe komary, wysoka temperatura i wilgotność (85-100%). W wyprawie uczestniczyć będą profesjonalny przewodnik oraz lokalni, którzy pomogą nam z bagażami. Docieramy do Dambol gdzie spotykamy pierwsze rodziny z plemienia Korowai. Ludzie z tego plemienia znani są ze swojej mobilności. Często zmieniają swoje miejsce zamieszkania (conajmniej raz na 3 lata). Żyja w małych grupach, w domach na drzewach. Korowai są bardzo dobrymi łowcami. Polują na dzikie świnie, ptaki i inne dzikie zwierzęta. Po spotkaniu z tymi ludzmi w ich domu na drzewie możemy wspólnie z nimi spróbować wykonywać ich codzienne aktywności. Nocleg w namiocie lub schronisku, które nasz personel zbuduje zaraz po przybyciu.

7

Dambol

Dziś zostajemy w Dambol aby obserwować życie codzienne jednej z rodzin z plemienia Korowai, m.in. zbiór owoców w lesie, ścinanie palm sago, z których wydobywaja skrobię czy też połów ryb.

8

Dambol – Dayo

Trekking przez prowincję Koroway. Docieramy do wioski Dayo, która znajduje się na północ od rzeki Dairam. Obserwujemy życie codzienne ludzi z plemienia Korowai i ich domy na drzewach. Nocleg w namiocie lub schronisku.

9

Dayo – polowanie

Dziś dołączamy do mężczyzn z plemienia Korowai, którzy wybierają się na polowanie na kazuary (charakterystyczne ptaki o masywnej posturze, niebieskiej, długiej szyi i czerwonym podgardlu) lub inne dzikie zwierzęta.

10

Dayo – Yaniruma

Powrót z Dayo do Yaniruma ( 3-godzinny trekking i rejs łodzią canoe wzdłuż rzeki Dairam Kabur.

11

Yaniruma – Senggo

Z Yaniruma wracamy zmotoryzowaną łodzia canoe w kierunku Senggo. Podróż będzie trwała krócej niż w górę rzeki, ze wzgledu na pływ z kierunkiem prądu. Późnym popołudniem docieramy do Senggo, gdzie zostajemy na noc.

12

Senggo – Atsj – Ambisu

Kontynuujemy rejs łodzią w dół rzeki. Po około 7 godzinach docieramy di wioski Ambisu blisko wybrzeża. Odwiedzamy jeden z tradycyjnych długich domów o nazwie Jow. Mamy możliwoś zakupu lokalnych pamiątek. Nocleg w szkole w Ambisu.

13

Ambisu / ceremonia zaślubin – Kawet – Agats

Po śniadaniu oglądamy przedstawienie ceremonii zaślubin w Długim domu Jow. Następnie udajemy się do wioski Kawet, gdzie obserwujemy życie codzienne ludzi z plemienia Asmat. Powrót do Ambisu i dalej w dół rzeki do Agats, gdzie zostajemy na nocleg.

14

Agat – Timika

Wcześnie rano, po śniadaniu wyruszamy w powrotny 7-godzinny rejs motorówką, bądź 12-godzinny rejs zmotoryzowana łodzią canoe do miasta Timika. Nocleg w hotelu Serayu.

15

Lotnisko w Timika

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Koniec wycieczki

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.