Wspaniała Indonezja

24D/23N

12490 zł14390 zł/os

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot do Dżakarty

Przylot do Dżakarty ok. 14:40. Odbiór i powitanie przez pilota wycieczki.  Transfer do hotelu. Reszta dnia to czas wolny. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

 

2

Pangkalan Bun – centrum rehabilitacji orangutanów

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Dżakarcie, skąd lecimy do Pangkalan Bun w Centralnym Kalimantanie. Po przylocie na lotnisko Pangkalan Bun spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do Kumai, gdzie czeka nas rejs po rzece tradycyjną drewnianą łódką Klotok o wymiarach 2x6m; z górnego pokładu można obserwować las deszczowy. Na pokładzie łódki obecny jest też kucharz, który po drodze do centrum rehabilitacji orangutanów zaserwuje nam obiad. Zatrzymujemy się w Tanjung Harapan aby obserwować młode orangutany, bawiące się na brzegu dżungli. Kolacja i nocleg na zacumowanej na rzece łodzi.

3

Centrum rehabilitacji orangutanów

Po śniadaniu rejs łódką klotok w górę rzeki (ok. 2 godzin) i jej odnogą do obozu Leakey, gdzie starsze orangutany przebywające w centrum są ponownie oswajane z dżunglą. Po drodze przystanek w Pondok Tanguy, centrum rehabilitacji orangutanów wcześniej trzymanych w niewoli. Możliwość spaceru w głąb dżungli wraz z przewodnikiem i strażnikiem leśnym w celu podejrzenia flory, jak również orangutanów na wolności, gibonów, makaków i egzotycznych ptaków. Obiad na łódce. Popołudniowa wizyta w punkcie karmienia orangutanów. Kolacja i nocleg na zacumowanej łodzi Rimba Lodge.

4

 Centrum rehabilitacji orangutanów 

Dzisiejszego dnia po śniadaniu również będziemy eksplorować sumatrzańską dźunglę, aczkolwiek innymi szlakami niż w dni poprzednie. Na drodze będziemy spotykać orangutany zarówno dzikie, jak i te żyjące niegdyś w niewoli, a teraz wypuszczone do naturalnego środowiska. Nasz przewodnik poprowadzi Państwa przez rzadko uczęszczane miejsca borneańskiego tropikalnego lasu. Obiad i kolacja na łodzi.

5

Park Tanjung Puting – Kumai – Lotnisko Pangkalan Bun – lotnisko Semarang – Jogjakarta

Po śniadaniu płyniemy łodzią w dół rzeki do Kumai, skąd samochodem jedziemy na lotnisko Pangkalan Bun. Przelot na lotnisko w Semarang, gdzie odbierze i  przywita nas pilot wycieczki. 3-godzinny przejazd komfortowym autobusem do miasta Jogjakarta – centrum kultury i sztuki jawajskiej. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu w Jogjakarta.

6

Wycieczka do Borobudur

Po śniadaniu udajemy się na wycieczkę do świątyni Borobudur, największej stupie buddyjskiej świata. Powstała ona pomiędzy 750 a 850 r. n.e. Posiada sześć poziomów i zachwycające płaskorzeźby oraz  rzeźby przedstawiające Buddę. Świątynia Borobudur zaliczana jest do siedmiu cudów świata. Następnie wizyta w pobliskich mniejszych świątyniach, Pawon i Mendut. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu.

7

Wycieczka po mieście Jogjakarta – Prambanan

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie miasta: Kraton (Pałac Sułtana), Pałac Wodny i ptasi targ. Zobaczymy także tradycyjne jawajskie rzemiosło – wyroby ze srebra oraz technikę zdobienia tkanin woskiem, zwaną batik. Następnie odwiedzamy complex światyń hinduistycznych Prambanan oraz Świątynie Nocleg w hotelu w Solo.

8

Solo – Bromo Mountain

Śniadanie w hotelu. W mieście Solo odwiedzamy Pałac Mangkunegaran, Pałac sułtański Kraton Surakarta (z museum Sasono Sewoko), bazar antyków Triwindhu oraz muzem Radya Pustaka. Następnie udajemy się w drogę do wulkanu Bromo, odwiedzając po drodze muzeum Trowulan i świątynię Bajangratu. Nocleg w hotelu nieopodal Bromo. Kojacja we własnym zakresie.

9

Wulkan Bromo – lotnisko w Surabaya – lotnisko w Makassar – Rantepao

Wcześnie rano (ok. 3:00-4:00) przejazd pod wulkan Bromo. Z punktu widokowego na krawędzi kaldery zobaczymy spektakularny wschód słońca. Następnie wspinamy sie do krateru dymiącego wulkanu. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Transfer na lotnisko w Surabaya. Obiad we własnym zakresie w mieście. Lot do Makassar. Powitanie przez pilota wycieczki i przejazd mini-busem do Toraja. (8 godzin jazdy). Po drodze zatrzymujemy się we wiosce Bugis, gdzie odwiedzamy tradycyjne dla ludu Toraja domy na palach. Obiad w restauracji Bukit Indah w Pare-Pare. Nocleg i kolacja w hotelu w Toraja.

10

Pare-Pare – Toraja

Śniadanie w hotelu, po którym zwiedzamy ziemie ludu Toraja. Po przyjeździe do Lemo odwiedzimy kamienne groby rodziny królewskiej wydrążone w ścianach klifu z drewnianymi postaciami przedstawiającymi zmarłych, groby dzieci w olbrzymim drzewie w wiosce Kambira, jak również królewskie grobowce w Suaya. Obiad w lokalnej restauracji w mieście Rantepao. Następnie odwiedziny w Londa, jaskini-grobowcu, i Kete Kesu, wiosce składającej się z tradycyjnych drewnianych domostw i wiszących grobowców. Tutaj odbywają się tradycyjne ceremonie pogrzebowe. Powrót do hotelu.

11

Toraja Tour

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Toraja. Na początek – Palawę, wioskę z tradycyjnymi domami rodzin Toraja zwanymi ‚ Tongkonan’, z porożami bawołów dekorującymi drzwi wejściowe. Kolejno wybierzemy się do Sa’ dan To’Barana, wioski, której mieszkańcy specjalizują się w szyciu bawełny, Batutumonga, malowniczego rejonu położonego na wysokości 1355 m n.p.m., gdzie temperatura w ciągu dnia oscyluje w granicach 17ºC i gdzie również zjemy obiad, Lo’komata, grobowców na skalnym zboczu, a na koniec przejdziemy z Pana do Tikala. Następnie przejazd do Rantepao i powrót do hotelu.

12

Toraja – Sengkang

Przejazd do Sengkang, małego miasteczka na południe od Rantepao. Sengkanang jest rześkim, górzystym miastem, nieopodal którego znajduje się malowniczo położone jeziorko z pływającymi chatami. Pływamy tradycyjna łódką canoe i odwiedzamy ludzi tu mieszkających. Nocleg w małym hotelu w Sengkang.

13

Sengkang – Plaża Bira

Dziś jedziemy na odpoczynek na piękną plażę Bira. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

14

Plaża Bira – lotnisko w Makassar – Bali

Śniadanie w hotelu w Bira. Transfer na lotnisko w Makassar. Lot na wyspę Bali. Zakwaterowanie w hotelu w mieście Kuta.

15

Bali – dzień wolny

Dzień do własnej dyspozycji. Obiad i kolacja we własnym zakresie.

16

Denpasar – Maumere – Moni

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd lecimy do Maumere na wyspie Flores. Spotkanie z pilotem wycieczki i przejazd do Moni. Odwiedzamy wioski Wolowaru, plemię zamieszkujące wzgórze Lio. Kolacja i nocleg w hotelu w Moni.

17

Moni – Kelimutu – Bajawa

Wcześnie rano jedziemy do trój-kolorowego jeziora Kelimutu, jednej z największych atrakcji turystycznych Indonezji. Trzy kolorowe jezioro mieści się głęboko w kraterze wulkanu na wysokości 1600 metrów n.p.m. Przejazd do Moni na śniadanie, nastepnie malownicza miejscowość Ende, gdzie odwiedzamy tradycyjny targ. Obiad w lokalnej restauracji. Jedziemy do Bajawa zatrzymujac się we wiosce Wogo, gdzie atrakcją są znajdujace się tu megality. Nocleg w małym, lokalnym hotelu

18

Bajawa – Ruteng – Labuan Bajo

Bajawa leży w samym sercu cywilizacji Ngadha. Atrakcją tego miejsca są kamienne monument, sanktuaria kultu przodków tradycyjne chaty Adat. Osady są tu malowniczo rozsiane po górzystym, wulkanicznym terenie. Odwiedzamy najpiękniejsze z osad: Wogo i Bena a następnie jedziemy do Ruteng na obiad. Po południu przejazd do Labuan Bajo, zatrzymujac się po drodze w wiosce Cara, gdzie atrakcją są pola ryżowe Lingko rozmieszczone w kształcie pajęczej nici. To prawdopodobnie jedyne takie miejsce na świecie. Nocleg w małym, lokalnym hotelu.

19

Labuan Bajo – Komodo

Wcześnie rano płyniemy na wyspy Komodo. 2-kilometrowa wędrówka do Banu Nggulung – żerowisko waranów zwanych również smokami z Komodo. Odwiedzamy Narodowy Park Komodo, gdzie obserwujemy kolejne  miejsca, gdzie możemy zobaczyć warany w ich jedynym, naturalnym środowisku. Powrót do Bima i nocleg w tamtejszym hotelu.

20

Bima – Lombok

Śniadanie w hotelu . Odwiedzamy ranny targ w Bima. Transfer na lotnisko i lot na wyspę Lombok. Zakwaterowanie w hotelu w Senggigi. Reszta dnia do własnej dyspozycji na plaży Senggigi. Obiad i kolacja we własnym zakresie.

21

Zwiedzanie wyspy Lombok

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Banyumulek, które słynie z produkcji tradycyjnej dla tego miejsca porcelany.Następnie Sukarara, gdzie tworzy się recznie tkane, wzorzyste tkaniny songket, ikat oraz sarong. Przejazd do wioski Sade, gdzie znajduje się uniatowe pomieszczenie dla bawołów a następnie w Kuta odwiedzamy  jedną z najbardziej malowniczych i dziewiczych plaż na wyspie. Powrót do hotelu na plaży Senggigi. Reszta dnia do własnej dyspozycji. Kolacja we własnym zakresie.

22

Zwiedzanie wyspy Lombok – lotnisko – Bali

Po śniadaniu odwiedzamy rajską wyspę Gili Air, las małp oraz klif Malimbu, z którego zospościera sie piekny widok na wyspy Gili Gili. Po obiedzie transfer na lotnisko i lot na Bali. Przejazd do hotelu. Reszta dnia do własnej dyspozycji. Kolacja we własnym zakresie.

23

Bali – dzień wolny

Dzień do własnej dyspozycji. Możemy skorzystać z lokalnych wycieczek na własny koszt. Nasz pilot wycieczek pomoże w sprawach formalnych. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

24

Wylot z Bali

Po śniadaniu czas do własnej dyspozycji. Po południu transfer na lotnisko. Koniec wycieczki.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.