Świątynie Bali

5D/4N

1600 zł2400 zł/os

Pięciodniowa wyprawa ma wyspę Bali połączy ze sobą wizytę w świątyniach Tampak Siring, Ulung Danu z wyprawą do lasu Alas Kedaton, miejsca pełnego małp, oraz Jaskini Goa Lawah zamieszkiwanej przez tysiące nietoperzy. Nie zabraknie też chwili wytchnienia na jednej z najpiękniejszych plaż wyspy – w kurorcie Candidasa. Tradycyjny balijski taniec Barong i Keris pokaże egzotyczną wersję znanej dobrze wszystkim walki dobra ze złem. Wizyta w wioskach Celuk, słynącej z wytwórni wyrobów ze złota i srebra, oraz Mas – siedziby najzdolniejszych rzeźbiarzy w drewnie, pozwoli obserwować z bliska pracę miejscowych artystów.

Świątynia Tampak Siring, zwana również Świątynią Wody, to miejsce kultu całego hinduistycznego świata. Słynie z zwyczaju kąpieli w świętych źródłach wulkanicznych, która poza znaczeniem religijnym ma również zatrzymywać upływ czasu i odmładzać. Malownicze położenie świątyni pozwoli obserwować również pobliski wulkan i jezioro Batur. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też możliwość podziwiania zachodu słońca w słynnej świątyni Tanah Lot znajdującej się nad brzegiem morza. Malowniczo usytuowany sąd znajduje się w pałacu z czasów panowania króla Klungkung w Kerta Gosa, częściowo zniszczony na początku dwudziestego wieku, zachwyca wszystkich turystów. Na uwagę zasługuje szczególnie pływający pawilon.

Każdy dzień wyprawy zwieńczony będzie posiłkami w lokalnych restauracjach.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot na Bali

Lądowanie w Denpasar, powitanie przez pilota wycieczki, przejazd do hotelu i czas wolny.

 

2

Taniec Barong i keris, wycieczka do Kintamani

Śniadanie w hotelu. Wizyta w wiosce Batubulan, gdzie zobaczymy tradycyjny balijski taniec Barong i keris, przedstawiający walkę dobra ze złem. Następnie przejazd do wioski Celuk (słynącej z wyrobów ze złota i srebra) i Mas (znanej z rzeźbienia w drewnie). Świątynia Tampak Siring (Tirta Empul) z cudownym dla hinduistów źródełkiem. Kintamani z przepięknymi widokami na wulkan i jezioro Batur. Zakupy na tradycyjnym targu – Pasar Seni Gowang. Kolacja w restauracji serwującej owoce morza w Jimbaran. Powrót do hotelu.

3

Bedugul i zachód słońca w Tanah Lot

Po śniadaniu w hotelu odwiedzimy Taman Ayun (grób rodziny królewskiej Mengwi), Bedugul, gdzie zobaczymy pięknie położoną nad jeziorem świątynię Ulun Danu. Obiad w lokalnej restauracji z widokiem na jezioro, a następnie wizyta w Alas Kedaton – lesie pełnym małp. Zachód słońca w słynnej świątyni Tanah Lot znajdującej się nad brzegiem morza, kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu.

4

Świątynia Besakih

Po śniadaniu w hotelu wizyta w Kerta Gosa (sąd pochodzący z czasów panowania króla Klungkung), Goa Lawah (jaskinia z tysiącami nietoperzy) i Tenganan (tradycyjna balijska wioska). Obiad w lokalnej restauracji. świątynia Besakih Temple (największa świątynia na wyspie bogów), Candidasa (kurort plażowy). Powrót do hotelu.

5

Wylot

Śniadanie w hotelu, czas wolny, a popołudniu przejazd na lotnisko i wylot do kolejnego celu podróży.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.