Poznajemy Sulawesi

5D/4N

1690 zł2290 zł/os

Wyczyść zaznaczenie
1

Makassar – Pare-pare – Toraja

Przylot na lotnisko w Makassar. Przejazd przez malownicze tereny południowego Sulawesi do Toraja (około 8 godzin). Po drodze mijamy kika bugijskich wiosek. Docieramy do Toraja póxnym popołudniem.

 

2

Zwiedzanie Toraja

Całodniowe zwiedzanie atrakcji regionu Toraja. Lemo – kamienne groby rodziny królewskiej wydrążone w ścianach klifu z drewnianymi postaciami przedstawiającymi zmarłych. Rejon Pasiliran i Sangalla – groby dzieci w olbrzymich drzewach. Suaya – miejsce pochówku rodziny królewskiej w starożytnych sarkofagach z wizerunkami na skale. Obiad w lokalnej restauracji. Wioski Siguntu i Londa – miejsca pochówku zmarłych wydrążone w skałach z drewnianymi postaciami przedstawiającymi zmarłych. Kete Kesu – Jedno z najpiękniejszych miejsc regionu, gdzie atrakcją są tradycyjne drewniane domostwa oraz wiszące grobowce. Miejsce to jest równiez znane z drewnianych rzeźb. Powrót  do hotelu.

3

Toraja – Palopo – Sengkang

Rano odwiedzamy wioski Marante i Nanggala, które słyną z tradycyjnych, “skrzydlatych” domów. Następnie przejazd do Palopo. Po drodze mijamy przepiękne tereny tego region: stawy rybne, plantacje goździków i kakao, pola ryżowe. Przyjazd do Sengkang gdzie odwiedzamy kolejne z domów ludu Toraja, a także miejsce z tradycyjnie tkanynymi jedwabnymi tkaninami. Jeśli będziemy dysponowali czasem, odwiedzimy pobliskie jezioro Tempe.

4

Sengkang – Bone – Sinjai – Kajang – Bira (piaszczysta plaża)

Odwiedzamy jezioro Tempe, jeśli wczoraj tego nie zrobiliśmy. We wczesnych godzinach porannych, wpadajaca do jeziora rzeka Walanae jest pełna łódek przewążących produkty  żywnościowe a także ludzi biorących w niej kąpiel. Śniadanie w hotelu i przejazd na rajską plażę Bira. Następnie odwiedzamy prowincję Kajang, która znana jest jako kolebka języka indonezyjskiego, a architektura oraz styl ubierania ludzi są na swój sposób unikatowe.

5

Bira – Tana Beru – Bulukumba – Bantaeng – lotnisko w Makassar

Wczesny wyjazd do Tana Beru, które jest domem dla znanych  budowniczych łodzi – Phinisi. Ludzie Ci budują łodzie w tracycyjny dla siebie sposób – bez projektów czy nowoczesnych obliczeń technicznych, ale według własnej tradycji. Obiad w Makassar. Transfer na lotnisko. Koniec wycieczki.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.