Piękna Bali

6D/5N

2100 zł2950 zł/os

Bali, jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych wysp archipelagu Indonezji, słynie głównie z pięknych piaszczystych plaż w jej południowej części. Jednak nie tylko one są wartymi odwiedzenia miejscami. Wyprawa ta połączy ze sobą odpoczynek na plaży Tanjung Benoa w Nusa Dua, gdzie można wybierać spośród wielu opcji sportów i rozrywek, takich jak parasailing, Jet Sky czy przejażdżka bananem, ze zwiedzaniem najpiękniej położonych światyń – Pura Uluwatu, Besakih Temple, Ulun Danu.

Spektakl, podczas którego można zobaczyć tradycyjny balijski taniec Barong i Keris obrazujący odwieczną walkę dobra ze złem, to jedna z wielu przygotowanych atrakcji. Dla miłośników egzotycznej flory i fauny przygotowana jest wyprawa do jaskini Goa Lawah zamieszkałej przez tysiące nietoperzy oraz spacer po Alas Kedaton – lesie pełnym małp.

Każdy dzień na Bali odkryje kolejne ciekawe miejsca poza plażami, a zwieńczony będzie kolacją w lokalnych, malowniczo położonych restauracjach serwujących lokalne przysmaki.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot na Bali

Lądowanie w Denpasar, powitanie przez pilota wycieczki, przejazd do hotelu i czas wolny.

 

2

Taniec Barong i keris, wycieczka do Kintamani

Śniadanie w hotelu. Wizyta w wiosce Batubulan, gdzie zobaczymy tradycyjny balijski taniec Barong i keris, przedstawiający walkę dobra ze złem. Następnie przejazd do wioski Celuk (słynącej z wyrobów ze złota i srebra) i Mas (znanej z rzeźbienia w drewnie). Świątynia Tampak Siring (Tirta Empul) z cudownym dla hinduistów źródełkiem. Kintamani z przepięknymi widokami na wulkan i jezioro Batur. Zakupy na tradycyjnym targu – Pasar Seni Gowang. Kolacja w restauracji serwującej owoce morza w Jimbaran. Powrót do hotelu.

3

Bedugul i zachód słońca w Tanah Lot

Po śniadaniu w hotelu odwiedzimy Taman Ayun (grób rodziny królewskiej Mengwi), Bedugul, gdzie zobaczymy pięknie położoną nad jeziorem świątynię Ulun Danu. Obiad w lokalnej restauracji z widokiem na jezioro, a następnie wizyta w Alas Kedaton – lesie pełnym małp. Zachód słońca w słynnej świątyni Tanah Lot znajdującej się nad brzegiem morza, kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu.

4

Świątynia Besakih

Po śniadaniu w hotelu wizyta w Kerta Gosa (sąd pochodzący z czasów panowania króla Klungkung), Goa Lawah (jaskinia z tysiącami nietoperzy) i Tenganan (tradycyjna balijska wioska). Obiad w lokalnej restauracji. świątynia Besakih Temple (największa świątynia na wyspie bogów), Candidasa (kurort plażowy). Powrót do hotelu.

5

Tanjung Benoa – Nusa Dua – GWK – Uluwatu – Kuta

Po śniadaniu w hotelu relaks na plaży Tanjung Benoa w Nusa Dua, gdzie można wybierać spośród wielu opcji sportów i rozrywek plażowych, takich jak parasailing, Jet Sky czy przejażdżka bananem. Obiad w lokalnej restauracji i odwiedziny GWK (Garuda Wisnu Kencana), parku z największym pomnikiem w Indonezji, przedstawiającym Dewa Wisnu. Pura Uluwatu (świątynia na wzgórzu powstała w 976 r.) i zachód słońca na plaży w Kucie. Kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu.

6

Wylot

Śniadanie w hotelu, czas wolny, a popołudniu przejazd na lotnisko i wylot do kolejnego celu podróży.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.