Perły Jawy

10D/9N

3890 zł4690 zł/os

Wyprawa z Dżakarty do Kalibaru, przez Bandung, Baturaden, zachwycający płaskowyż Dieng, tętniącą życiem Yogyakartę i kolonialny Malang.  Wszystkie warte odwiedzenia jawajskie miejsca lezą na trasie tej wycieczki. Ich różnorodność nie pozwoli na znudzenie, a zaplanowane atrakcje zadowolą najbardziej wymagającego podróżnika. Poranne zwiedzanie Dżakarty, w której nowoczesna zabudowa płynnie łączy się z tradycyjną, połączone z wizytą w Muzeum Narodowym i starym porcie Sunda Kelapa. Na każdym zrobi wrażenie ogromny, około 80 hektarowy ogród botaniczny w Bogor. Różnorodność egzotycznej flory z imponująca kolekcją palm i orchidarium zachwyca każdego zwiedzającego.

Warto również wybrać się na popołudniowy koncert angklung, tradycyjnego bambusowego instrumentu indonezyjskiego, w Padasuka. Wizyta nad niewielkim jeziorem Cangkuan w pobliżu Garut również jest niezwykła z racji usytuowania pierwszej odkrytej starożytnej świątyni na Jawie Zachodniej. Znajduje się ona na wysepce na środku jeziora. Dotrzeć tam można bambusową tratwą.

Na trasie przejazdu rozciągają się plantacje drzew tekowych i kauczukowych. Tajemniczy płaskowyż Dieng (ok. 2200 m n.p.m.) i położone na nim świątynie hinduistycznych z VII i VIII wieku zachwycają malowniczymi krajobrazami.

Yogyakarta, kulturalna stolica Jawy, to miasto tętniące życiem o każdej porze. W jej pobliżu znajduje się świątynia Borobudur – największa buddyjska stupia świata pochodząca z przełomu VIII/IX w. Na sześciu poziomach podziwiać można ogromnych rozmiarów rzeźby i płaskorzeźby. Świątynia Prambanan robi wrażenie nie tylko w ciągu dnia. Nocą, bajecznie oświetlona jest doskonałym tłem dla przedstawień baletu Ramayana. Malang przypomina małe uzdrowiskowe miejscowości z licznymi budynkami w stylu kolonialnym z zielonymi parkami i zacienionymi ulicami zachęcającymi do relaksujących spacerów. Wulkan Bromo największe wrażenie robi o świcie, z tarasu widokowego na krawędzi krateru można zobaczyć kilkukolorowy wschód słońca.

Ta dziesięciodniowa wyprawa z północy na południe Jawy celowo zorganizowana jest z przejazdem drogą lądową, aby dostrzec jak najwięcej perełek tej zachwycającej wyspy.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot do Dżakarty

Lądowanie w Dżakarcie, powitanie przez pilota wycieczki i przejazd do hotelu.

 

2

Dżakarta – Bogor – Bandung

Śniadanie w hotelu, a następnie poranne zwiedzanie Dżakarty: Muzeum Narodowe przy placu Merdeka; stary port w Sunda Kelapa. Przejazd do ogrodu botanicznego w Bogor, około 50 km na południe od Dżakarty. To ogromny, światowej klasy ogród o powierzchni 80 hektarów. Założony w 1817 r., szczyci się kolekcją palm i orchidarium z ponad 3000 odmian. Przejazd do Bandung i zakwaterowanie w hotelu.

3

Bandung

Po śniadaniu w hotelu, przejazd malowniczą trasą przez wzgórza Lembang do krateru Tangkuban Perahu oraz gorących źródeł Sari Ater..

4

Bandung – Garut – Tasikmalaya – Baturaden

Śniadanie w hotelu. Przejazd nad jezioro Cangkuang, niewielki zbiornik w pobliżu Garut, ok. 70 km na południe od Bandung. Zwiedzanie pierwszej kiedykolwiek odkrytej starożytnej świątyni na Jawie Zachodniej. Znajduje się ona na wysepce na środku jeziora. Dotrzeć tam można bambusową tratwą. Dalszy przejazd do Tasikmalaya, gdzie odwiedzimy lokalnych rzemieślników. Następnie po drodze do Baturaden zobaczymy plantacje drzew tekowych i kauczukowych. Nocleg w Baturaden.

5

Baturaden – płaskowyż Dieng – Yogyakarta

Po śniadaniu przejazd do Wonosobo, celem naszej podróży będzie tu tajemniczy płaskowyż Dieng (ok. 2200 m n.p.m.) i osiem położonych tu świątynek hinduistycznych z VII i VIII w. Dalszy przejazd do kulturalnej stolicy Jawy, Yogyakarty, i zakwaterowanie w hotelu.

6

Yogyakarta

Śniadanie w hotelu. Wizyta w świątyni Borobudur – największej stupie buddyjskiej świata. Pochodzi ona z przełomu VIII/IX w. i posiada sześć poziomów i zachwycające płaskorzeźby i rzeźby. Możliwa także wizyta w pobliskich mniejszych świątyniach, Pawon i Mendut. Powrót do miasta i do hotelu.

Opcjonalnie:

Zwiedzanie miasta Yogyakarty i świątyni Prambanan lub wieczorne przedstawienie baletu Ramayana w Purawisata, przejazd lokalnym środkiem transportu – becakiem (rodzaj rikszy)

7

Yogyakarta – Malang

Przejazd do Malang, dawniej kolonialnego ośrodka popularnego wśród emerytów. Znajdziemy tu liczne budynki kolonialne, zielone parki i zacienione ulice. Po drodze przystanek w Solo, gdzie odwiedzimy pałac Mangkunegaraan. Nocleg w Malang.

8

Malang – Bromo

Po południu przejazd pod wulkan Bromo i zakwaterowanie w hotelu.

UWAGA: W przypadku rozpoczęcia wycieczki w Malang, zapewniony jest transfer z lotniska w Surabai.

9

Bromo – Kalibaru

Wcześnie rano przejazd pod wulkan Bromo. Z punktu widokowego na krawędzi kaldery zobaczymy spektakularny wschód słońca. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Dalszy przejazd do Kalibaru, spacer po plantacjach kakao i kawy. Nocleg w Kalibaru.

10

Kalibaru – Bali

Śniadanie w hotelu. Przejazd do portu Ketapang i rejs promem na wyspę Bali, gdzie udamy się, w zależności od dalszego celu podróży, prosto na lotnisko lub do hotelu.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.