Na ziemiach plemiona Korowai

8D/7N

5100 zł/os

Podczas tej wyprawy w dzikie i piękne tereny Papui podziwiać można niezwykłą roślinność, a także zaznajomić się z życiem rdzennych plemion. Najwięcej wrażeń, z pewnością przyniesie spotkanie z członkami plemienia Korowai, o których istnieniu świat jeszcze w latach 80-tych nie wiedział. Zamieszkują nieskażoną cywilizacją dżunglę w własnoręcznie zbudowanych domach na drzewach. Wyprawa w głąb tropikalnego lasu nie przypomina relaksującego spaceru po piaszczystej plaży, ale pozostawi niezapomniane wrażenia z obcowania z egzotyczną florą, fauną oraz spotkań z tubylcami.

Ilość osób:

5100 zł/os

1

Przybycie na lotnisko w Jayapura i przelot do Wamena

Po przybyciu na lotnisko Jayapura, spotkanie i powitanie z naszym przewodnikiem a następnie o 11:00 przelot na lotnisko w Wamena i zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzamy okolicę, czyli wioski plemienia Dani i Wzgórza Napua z widokiem na dolinę. Obiad w mieście. Przejazd do wioski Anemoigi, gdzie obserwujemy jak żyją ludzie z plemienia Dani. Oglądamy lokalne przedstawienie imitujące walkę oraz tradycyjne pieczenie jedzenia w wykopanym w ziemi dole. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

2

Wamena – Yaniruma – Dambol

Lot czarterowy do Yaniruma (45 minut), skąd łodziami canoe płyniemy rzekami Sekom oraz Dairam Hitam. Następnie 3-godzinny trekking do wioski Dambol, gdzie spotykamy następtną grupę z plemienia Dani. Nocleg w schronisku lub namiocie.

3

Eksploracja ziemi zamieszkanych przez plemię Korowai

Dziś rozpoczynamy prawdziwą ekspedycję ( 4-5 godzin dziennie) przez bagna, powalone drzewa a czasem rzeki bez mostu lub kładki. W lesie tropikalnym można napotkać wiele tropikalnych przeszkód do przezwyciężenia, np. uporczywe komary, wysoka temperatura i wilgotność (85-100%). W wyprawie uczestniczyć będą profesjonalny przewodnik oraz lokalni, którzy pomogą nam z bagażami. Docieramy do Dambol gdzie spotykamy pierwsze rodziny z plemienia Korowai. Ludzie z tego plemienia znani są ze swojej mobilności. Często zmieniają swoje miejsce zamieszkania (conajmniej raz na 3 lata). Żyja w małych grupach, w domach na drzewach (wysokość ok. 25-30 metrów). Korowai są bardzo dobrymi łowcami. Polują na dzikie świnie, ptaki i inne dzikie zwierzęta. Po spotkaniu z tymi ludzmi w ich domu na drzewie możemy wspólnie z nimi spróbować wykonywać ich codzienne aktywności. Nocleg w namiocie lub schronisku, które nasz personel zbuduje zaraz po przybyciu.

4

Powrót do Yaniruma

Powrót do Yaniruma, zatrzymując się po drodze przy rzece Dairam Kabur. Po południu przyjazd do Yaniruma. Kolacja i nocleg w Domu Misjonarza.

5

Yaniruma – Wamena – Jayapura

Powrót do cywilizacji, czyli miasto Wamena. Lecimy czarterowym samolotem do Jayapura, gdzie mamy do dyspozycji pół dnia na zwiedzanie. Możemy zobaczyć pomnik Mac Arthur’a II z II wojny światowej, jezioro Sentani, sklep z pamiątkami. Późnym popołudniem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6

Lotnisko w Jayapura

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w jayapura i koniec wycieczki.

8

Lotnisko w Timika

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.