Luksusowa Jawa

12D/11N

7900 zł8700 zł/os

Dwunastodniowa wyprawa z północy na południe największej indonezyjskiej wyspy prezentuje największe atrakcje Jawy. Poza zwiedzaniem stolicy kraju, Dżakarty, trasa wiedzie przez malowniczą przełęcz Puncak z widokiem na plantacje herbaty, wzgórza Lembang, do gorących źródeł Sari Ater. Podróż z północy na południe wyspy zaplanowana jest pociągiem, z okien którego podziwiać można zjawiskową okolicę. W Yogyakarcie z bliska można przyjrzeć się pracy lokalnych rzemieślników – twórcom tradycyjnych jawajskich wyrobów ze srebra, skórzanych lalek. Znana na całym świecie technika zdobienia tkanin woskiem – batik, wywodzi się właśnie z Indonezji.  Zachwycająca Świątynia Borobodur robi wrażenie na każdym, zwłaszcza o świcie, gdy można obserwować promienie wschodzącego słońca pomiędzy potężnymi rzeźbami.

Chwilę oddechu i relaksu zapewni kilkudniowy pobyt na prywatnej wyspie Kura Kura. Rafy koralowe można obejrzeć nurkując w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie. Na miłośnikach plażowania zrobią wrażenie białe piaszczyste plaże porośnięte palmami kokosowymi.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot do Dżakarty

Lądowanie w Dżakarcie, powitanie przez pilota wycieczki i przejazd do hotelu.

 

 

2

Dżakarta – Bandung

Śniadanie w hotelu, a następnie poranne zwiedzanie Dżakarty: Muzeum Narodowe przy placu Merdeka; symbol Dżakarty – Monas (National Monument), czyli 132 metrowa kolumna; stare miasto Batavia; stary port w Sunda Kelapa. Przejazd do ogrodu botanicznego w Bogor, około 50 km na południe od Dżakarty. To ogromny, światowej klasy ogród o powierzchni 80 hektarów. Założony w 1817 r., szczyci się kolekcją palm i orchidarium z ponad 3000 odmian. Przejazd do Bandung przez przełęcz Puncak (1600 m n.p.m.), po drodze rozciągają się piękne widoki na plantacje herbaciane.

3

Bandung

Śniadanie w hotelu. Przejazd malowniczą trasą przez wzgórza Lembang do krateru Tangkuban Perahu oraz gorących źródeł Sari Ater. Popołudniu koncert angklung, bambusowego instrumentu indonezyjskiego w Padasuka.

4

Bandung – Yogyakarta

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd pociągiem do Yogyakarty. Widoki z okien pociągu zapierają dech w piersiach. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu.

 

5

Yogyakarta

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie miasta: Kraton (Pałac Sułtana), Pałac Wodny i ptasi targ. Zobaczymy także tradycyjne jawajskie rzemiosło – wyroby ze srebra, technikę zdobienia tkanin woskiem – batik oraz ręczną tworzone skórzane lalki. Popołudniu powrót do hotelu.

6

Yogyakarta – Borobudur – Mesa Stila Resort

Śniadanie w hotelu. Wschód słońca nad największą buddyjską świątynią świata i zwiedzanie stupy wczesnym rankiem. Świątynia Borobudur pochodzi z przełomu VIII/IX w. i posiada sześć poziomów i zachwycające płaskorzeźby i rzeźby. Możliwa także wizyta w pobliskich mniejszych świątyniach, Pawon i Mendut. Powrót do hotelu Mesa Stila.

7

Mesa Stila Resort – zwiedzanie plantacji kawy

Oryginalna holenderska willa z 1828 roku z tarasem widokowym wznosi się nad plantacją produkującą najwyższej jakości organiczną kawę robustę. Goście mają tu okazję zwiedzić plantację i podejrzeć proces uprawy i zbiorów kawy. Powrót na nocleg do hotelu Mesa Stila.

8

Mesa Stila Resort – Kura Kura Resort

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Semarang i przelot na prywatną wyspę Kura Kura, na której znajduje się luksusowy hotel. To jedna z dwudziestu siedmiu rajskich wysepek archipelagu Karimunjava, porośnięta palmami kokosowymi i otoczona pięknymi białymi plażami i świetnie zachowanymi rafami koralowymi. Kolacja i nocleg w hotelu Kura Kura.

 

9

Kura Kura Resort

Śniadanie w hotelu. Dzień do własnej dyspozycji. Kolacja i nocleg w hotelu Kura Kura.

 

10

Kura Kura Resort

Śniadanie w hotelu – Dzień do własnej dyspozycji – Kolacja i nocleg w hotelu Kura Kura.

 

11

Kura Kura Resort – Yogyakarta

Śniadanie w hotelu. W południe przelot do Semarang i transfer do Yogyakarty.

 

12

Yogyakarta – wylot do kolejnego celu podróży

Po śniadaniu w hotelu, przejazd na lotnisko i wylot w kolejne miejsce.

 

 

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.