Łódką przez dżunglę

4D/3N

1490 zł1790 zł/os

Podczas wyprawy do indonezyjskiej części Borneo większość czasu należy spędzić na wodzie. Miasto Banjarmasin to azjatycka wenecja. Miejskie kanały rzeki Banjarese tętnią życiem. O poranku odbywa się pływający targ – na łodziach Jukung miejscowi handlarze sprzedają owoce, warzywa, ryż, herbatę, kawę, a także odzież. Podróż kanałem do hotelu wiedzie pomiędzy prywatnymi domami, dzięki czemu można zaobserwować codzienne życie mieszkańców. Również życie zwierząt skupia się wokół wody – wodne bawoły w Pandak Daun podpływają do
swoich stajni w blasku zachodzącego słońca. Nocleg w przycumowanej łodzi jest z pewnością jedną z największych atrakcji wycieczki. Po krótkim trekkingu do okolicznej dajackiej wioski zwiedzić można tradycyjne drewniane długie domy oraz wodospady. Rafting po rzece przepływającej przez dziewiczą dżunglę dostarczy kolejnych wrażeń, co sprawi, że wizyta na Borneo na długo pozostanie w pamięci.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot do Banjarmasin

Przylot i powitanie przez pilota wycieczki na lotnisku. Przejazd w kierunku rzeki Banjarese, gdzie rozpoczynamy zwiedzanie słynnych, miejskich kanałów miasta. Powrót do hotelu. Czas do własnej dyspozycji.

 

2

Pływający targ – Pandak Daun – Loksado

Wcześnie rano udajemy się na pływający targ, na którym łodzie o nazwie Jukung załadowane są róźnego rodzaju produktami, m.in.: owocami, warzywami, ryżem, odzieżą itd. Są też sprzedawcy kawy, herbaty oraz ciast Powrót do hotelu rzeką Banjarmasin, która przepływa przez podwórka prywatnych domów, przez co będziemy mieli niesamowita okazję do obserwowania codziennego życia mieszkańców miasta. Śniadanie w hotelu. Przejazd do Pandak Daun, gdzie obserwujemy wodne bawoły przepływające do swoich stajni, a takze zachód słońca. Następnie płyniemy do Loksado, gdzie nocujemy w przycumowanej łodzi.

3

Bamboo Rafting – Banjarmasin

Po śniadaniu udajemy się na krótki trekking do jednej z okolicznych, dajackich wiosek. Przechodzimy przez las tropikalny, oglądamy dajackie długie domy i pobliski wodospad. Następnie rafting wzdłuż rzeki przepływającej przez dziewiczą dźunglę. Przejazd autokarem do Banjarmasin, gdzie zostajemy na noc w hotelu.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.