Koleją przez Jawę

8D/7N

3490 zł4390 zł/os

Wyprawa z północy na południe wyspy Jawa niezwykle malowniczo usytuowaną trasą kolejową, dzięki której podziwiać można miejsca, których nie widać z okien samolotu. Podróż rozpoczyna się w stolicy Indonezji – Dżakarcie, gdzie nie można pominąć wizyty w Muzeum Narodowym przy placu Merdeka, czy spaceru po zakątkach starego miasta Batavia. Miłośnicy pięknych roślin będą mieli okazję nacieszyć się widokiem egzotycznych palm i orchidei w słynnym ogrodzie botanicznym w Bogor.

Wizyta w Taman Mini Indonesia Indah to okazja to zobaczenia tradycyjnej zabudowy i rękodzieła z każdego zakątka Indonezji, również z lotu ptaka – dzięki kolei linowej wiodącej nad ponad 1000-hektarowym parkiem. Linia kolejowa, przez malownicze wzgórza w okolicy Bandung, wiedzie na południe, do tętniącej życiem Yogyakarty, otoczonej największymi świątyniami hinduistycznymi – Prambanan i Borobudur.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot do Dżakarty

Lądowanie w Dżakarcie, powitanie przez pilota wycieczki i przejazd do hotelu.

 

2

Dżakarta – Bogor

Śniadanie w hotelu. Przejazd do ogrodu botanicznego w Bogor, około 50 km na południe od Dżakarty. To ogromny, światowej klasy ogród o powierzchni 80 hektarów. Założony w 1817 r., szczyci się kolekcją palm i orchidarium z ponad 3000 odmian. Popołudniowa wizyta w Taman Mini Indonesia Indah (TMII), zajmującym powierzchnię 1100 hektarów parku miniatur. Zobaczymy tu tradycyjne domy z każdej części Indonezji w skali 1:1, wraz z regionalnym rękodziełem i strojami. Jest tu także kolejka linowa dla chcących podziwiać park z innej perspektywy oraz park ptaków. Nocleg w hotelu w Dżakarcie.

3

Dżakarta – Bandung pociągiem

Śniadanie w hotelu, a następnie poranne zwiedzanie Dżakarty: Muzeum Narodowe przy placu Merdeka; symbol Dżakarty – Monas (National Monument), czyli 132 metrowa kolumna; stare miasto Batavia; stary port w Sunda Kelapa. Przejazd na dworzec kolejowy Gambir i trzygodzinna podróż pociągiem do Bandung. Po dotarciu do Bandung transfer do hotelu.

4

Zwiedzanie Bandung

Przejazd malowniczą trasą przez wzgórza Lembang do krateru Tangkuban Perahu oraz gorących źródeł Sari Ater. Popołudniu koncert angklung, bambusowego instrumentu indonezyjskiego w Padasuka. Powrót do hotelu.

5

Bandung – Yogyakarta pociągiem

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd pociągiem do Yogyakarty. Widoki z okien pociągu zapierają dech w piersiach. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu. Popołudniowe zwiedzanie Prambanan, kompleksu świątyń hinduistycznych z XIX w. Powrót do hotelu.

6

 Yogyakarta

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie miasta: Kraton (Pałac Sułtana) i tradycyjne jawajskie rzemiosło – wyroby ze srebra oraz technika zdobienia tkanin woskiem – batik. Popołudniu wizyta w świątyni Borobudur – największej stupie buddyjskiej świata. Pochodzi ona z przełomu VIII/IX w. i posiada sześć poziomów i zachwycające płaskorzeźby i rzeźby. Możliwa także wizyta w pobliskich mniejszych świątyniach, Pawon i Mendut. Powrót do hotelu.

7

Yogyakarta – Surabaja pociągiem

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd pociągiem do Surabai. Po dotarciu na miejsce, zwiedzanie miasta: targ kwiatowy Kayoon, pomnik bohaterów walki o niepodległość oraz kolonialne budynki, w tym była siedziba gubernora. Przejazd do hotelu.

8

Surabaja – Wylot do kolejnego celu podróży

Śniadanie w hotelu. Czas wolny, a popołudniu przejazd na lotnisko i wylot do następnej destynacji.

 

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.