Flores Środkowy

5D/4N

3100 zł/os

Na zachód od Bali znajduje się archipelag Małych Wysp Sundyjskich Wschodnich pełen urokliwych piaszczystych plaż oraz niezwykłych cudów natury.  Na wysokości 1600 m. n. p. m. w kraterach wulkanicznych znajdują się trzy jeziora – Jezioro Starych Ludzi, Jezioro Młodych Mężczyzn i Dziewcząt oraz Zaczarowane Jezioro. Pierwsze z nich jest najczęściej intensywnie błękitne, natomiast pozostałe dwa, zależnie od pory roku, czerwone, zielone lub brązowe. Według lokalnych mieszkańców za zmiany barwy odpowiedzialne są spoczywające w głębinach dusze zmarłych. Badania naukowe potwierdzają, że efekt ten jest skutkiem reakcji chemicznych i działania gazów wulkanicznych.

Rejs na Pulau Tujuh Belas – Siedemnaście wysp, położonych niedaleko wyspy Flores to idealne miejsce na relaks na białej, piaszczystej plaży i spacer. Natomiast pobliska wyspa Kalong słynie z zamieszkujących zarośla kolonii nietoperzy.

Ilość osób:

3100 zł/os

1

Bali – Maumere – Moni

Przylot z Bali liniami Merpati Nusantara. Po lądowaniu na lotnisku Waioti w Maumere przejazd do Moni malowniczą trasą przez rejony Paga, Wolowaru i Jopu Ranggase. Obiad w lokalnej restauracji w Wolowaru i dalszy przejazd do Moni – kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

 

2

 Moni – Kelimutu – Ropa – Riung

Wczesnym rankiem przejazd do trójkolorowych jezior Kelimutu, jednej z największych atrakcji naturalnych Indonezji. Trzy jeziora osadzone są w głębokich kraterach wulkanicznych na wysokości 1.600 metrów. Zjazd do Moni i dalej na piękną plażę Ropa. Po drodze przystanek na miejscowym targu, gdzie przekonamy się, że handel wymienny wciąż istnieje. Obiad z przywódcą lokalnej społeczności lub w formie ‚na wynos’ i odwiedziny w miejscowej szkole. Późnym popołudniem przejazd do Riung drogą prowadzącą przez malowniczą północ wyspy. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

3

Riung – Bajawa

Po śniadaniu rejs na Pulau Tujuh Belas (Siedemnaście wysp), położone niedaleko brzegu wyspy Flores. Przerwa na snorkeling, odpoczynek na białej, piaszczystej plaży i krótki spacer dookoła wysepki Rutong. Obiad w formie pikniku na plaży. Następnie rejs na wyspę Kalong, gdzie w zaroślach mangrowych zobaczymy kolonie nietoperzy zwisających z drzew. Późnym popołudniem powrót na stały ląd i przejazd do Bajawy, zakwaterowanie w hotelu.

4

Bajawa – Bena – Maumere

Po śniadaniu w hotelu, przejazd do miejscowości Bena przez rozległe plantacje bambusa. Przerwa na krótki spacer z widokiem na wulkan Inerie. W Bena zwiedzanie tradycyjnych domów i grobowców megalitycznych i zapoznanie z kulturą Ngadhu i Bhaga. Dalszy przejazd przez Ende do Maumere, z malowniczymi widokami na wulkan i jezioro Ranames po drodze. Nocleg w Maumere.

5

Maumere – zakończenie wycieczki

Po śniadaniu poranne zwiedzanie Maumere, w tym Muzeum Ledalero i lokalnego targu. Przejazd na lotnisko i wylot do Denpasar lub innego celu podróży.

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.