Odkryj Indonezję

15D/14N

10590 zł10990 zł/os

Podróż przez najpiękniejsze zakątki Indonezji – Jawę, Borneo, Bali, Komodo i Flores. Każdy podróżnik znajdzie dla siebie coś, czym się zachwyci. Miasta łączące nowoczesność z tradycją – Dżakarta i Yogyakarta, a także niewielkie wioski, w których można podpatrzeć lokalnych rzemieślników.

Malownicze wyprawy przez tropikalne lasy, zadziwiające swym kształtem pola ryżowe, a wszystko to wkomponowane w wulkaniczny krajobraz Jawy. Podczas wyprawy na indonezyjskie wyspy będzie można obserwować orangutany, słynne warany olbrzymie, zwane smokami, w ich naturalnym środowisku.

Wizyta w Lemo i Kambrii to okazja do poznania odmiennego od europejskiego zwyczaju pochówku zmarłych w ziemi. Plemiona zamieszkujące te tereny chowają zmarłych w grobowcach skalnych lub wewnątrz konarów drzew. Jeden z najsłynniejszych grobowców skalnych znajduje się w Lemo, a spoczywają w nim członkowie rodziny królewskiej.

Wyczyść zaznaczenie
1

Przylot do Indonezji

Lądowanie w Dżakarcie, zakwaterowanie w hotelu przy lotnisku (dalszy przelot kolejnego dnia wcześnie rano).

 

2

Dżakarta – Semarang – Pangkalan Bun – Centrum rehabilitacji orangutanów

Lot Dżakarta – Semarang – Pangkalan Bun. Po przylocie na lotnisko Pangkalan Bun spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do Kumai, gdzie czeka nas rejs po rzece tradycyjną drewnianą łódką Klotok o wymiarach 2x6m; z górnego pokładu można obserwować las deszczowy. Na pokładzie łódki obecny jest też kucharz, który po drodze do centrum rehabilitacji orangutanów w Tanjung Harapan zaserwuje nam obiad. Cały rejs potrwa 2 godziny. W centrum dla orangutanów młode, osierocone zwierzęta są uczone, jak poradzić sobie na wolności. Z łódki przyjrzymy się, jak żwawe małe orangutany bawią się na brzegu dżungli. Kolacja i nocleg na zacumowanej łódce.

3

Centrum rehabilitacji orangutanów

Po śniadaniu rejs łódką klotok w górę rzeki (ok. 2 godzin) i jej odnogą do obozu Leakey, gdzie starsze orangutany przebywające w centrum są ponownie oswajane z dżunglą. Po drodze przystanek w Pondok Tanguy, centrum rehabilitacji orangutanów wcześniej trzymanych w niewoli. Możliwość spaceru w głąb dżungli wraz z przewodnikiem i strażnikiem leśnym w celu podejrzenia flory, jak również orangutanów na wolności, gibonów, makaków i egzotycznych ptaków. Obiad na łódce. Popołudniowa wizyta w punkcie karmienia orangutanów. Kolacja i nocleg na zacumowanej łódce.

4

Centrum rehabilitacji orangutanów – Yogyakarta

Przejazd na lotnisko i lot do Yogyakarty. Po przylocie transfer do hotelu. Czas wolny.

 

5

Zwiedzanie Yogyakarty

Pałac Sułtana, ptasi targ, Pałac Wodny (Taman Sari), podglądanie ręcznej produkcji batiku oraz wyrobów ze srebra w Kotagede. Popołudniowa wizyta w Borobudur, największej świątyni buddyjskiej świata. Powrót do hotelu i nocleg w mieście.

6

Yogyakarta – Bali

Rankiem zwiedzanie słynnego kompleksu świątyń hinduskich Prambanan. Popołudniu przelot na Bali i zakwaterowanie w hotelu.

 

7

Bali – Maumere – Moni

Przelot na Flores. Po wylądowaniu na lotnisku Wai Oti w Maumere przejazd do Moni. Odwiedzimy wioskę Wolowaru, plemię górskie Lio w wioskach Jopu i Ranggase, które słyną z “Ikat”, techniki ręcznego tkania. Kolacja i nocleg w Flores Sare Hotel.

8

Moni – Kelimutu – Bajawa

Wczesnym rankiem przejazd do trójkolorowych jezior Kelimutu, jednej z największych atrakcji naturalnych Indonezji. Trzy jeziora osadzone są w głębokich kraterach wulkanicznych na wysokości 1.600 metrów. Zjazd do Moni na śniadanie, kontynuacja do Ende, gdzie odwiedzimy tradycyjny rynek. Obiad w lokalnej restauracji, przejazd do Nuabosi z pięknymi widokami na miasteczko i zatokę Ende. Po drodze przerwa na obiad. Kontynuacja do Bajawa z przystankiem w wiosce Wogo, w której znajdują się zapomniane megality.

9

Bajawa – Ruteng – Labuan Bajo

Bajawa to stolica grupy etnicznej Ngadha, której dziełem są budowle megalityczne na tym obszarze. Okoliczne wioski pełne są skalnych monumentów, świątyń i tradycyjnych domów. Są pięknie położone w otoczeniu różnych form wulkanicznych. Najbardziej urokliwe to osady Wogo i Bena. Następnie przejazd malowniczą drogą na obiad do Ruteng, mijając liczne wioski i las deszczowy. Popołudniu kontynuacja do Labuan Bajo. Postój w wiosce Cara w rejonie Cancar i podziwianie niedocenianego cudu natury – Lingko, pól ryżowych w kształcie pajęczyny.

10

Labuan Bajo – Komodo – Labuan Bajo

Wczesnym rankiem rejs na wyspę Komodo i wędrówka do Banunggulung, gdzie zobaczymy słynne smoki z Komodo. To ok. 2 km w jedną stronę. Dla zainteresowanych wizyta w muzeum Parku Narodowego. Następnie rejs łódką do Bimy. Na pokładzie obiad. Przybycie na miejsce późnym popołudniem.

11

Labuan Bajo – Bali

Krótkie zwiedzanie miasteczka Labuan Bajo i porannego targu. Przelot na Bali.

 

12

Bali – Makassar – Toraja

Przelot z Bali do Makassar. Po lądowaniu na lotnisku Hasanuddin, transfer na wyżynę Toraja. Przejazd przez malownicze rejony południowego Sulawesi. Po drodze przerwa na obiad na plaży Barru. Nocleg w Rantepao, centrum turystycznym okolicy, położonym na wysokości ok. 800 m n.p.m.

13

Toraja

Po śniadaniu w hotelu odwiedzimy Lemo, kamienne groby rodziny królewskiej wydrążone w ścianach klifu z drewnianymi postaciami przedstawiającymi zmarłych, jak również groby dzieci w olbrzymim drzewie w wiosce Kambira. To jedyne miejsce na archipelagu, w którym występują takie tradycje chowania zmarłych. Toradżowie nie grzebią zmarłych w ziemi, a ukrywają je w grobowcach wydrążonych w kamieniach, jaskiniach itp. Po zwiedzaniu obiad w lokalnej restauracji z widokiem na pola ryżowe. Następnie odwiedziny w Londa, jaskini-grobowcu, i Kete Kesu, wiosce składającej się z tradycyjnych drewnianych domostw i wiszących grobowców. Tutaj odbywają się tradycyjne ceremonie pogrzebowe.

14

Toraja

Zwiedzamy Palawę, wioskę z tradycyjnymi domami rodzin Toraja zwanymi ‚ Tongkonan’, z porożami bawołów dekorującymi drzwi wejściowe. Kolejno wybierzemy się do Sa’ dan To’Barana, wioski, której mieszkańcy specjalizują się w szyciu bawełny, Batutumonga, malowniczego rejonu położonego na wysokości 1355 m n.p.m., gdzie temperatura w ciągu dnia oscyluje w granicach 17ºC i gdzie również zjemy obiad, Lo’ ko mata, grobowców na skalnym zboczu, a na koniec przejdziemy z Pana do Tikala.

15

Wylot do Polski

Przejazd do Makassar, lot powrotny do Dżakarty i dalej do Polski.

 

 

CENA OBEJMUJE


- wszystkie transfery lotnisko/port- hotel - lotnisko/port.
- przeloty samolotami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji ( w tym opłaty opłaty lotniskowe).
- transport mikrobusami/samochodami/koleją/łodziami w granicach administracyjnych Republiki Indonezji.
- zakwaterowanie w willach/hotelach/hostelach/schroniskach/kwaterach prywatnych.
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki zgodnie z harmonogramem.
- imprezy rozrywkowe opisane w programie wycieczki.
- bilety wstępu do parków narodowych/muzeów/świątyń i innych zwiedzanych obiektów.
- wizę indonezyjską.


CENA NIE OBEJMUJE


- przelotu na trasie Polska - Indonezja - Polska.
- zwyczajowych napiwków.
- posiłków niezawartych w programie (aranżuje pilot na miejscu).
- dopłaty do pokoju jednoosobowego / 2*- IDR 200.000 / 3*- IDR 300.000 / 5*- IDR 600.000 /osobę.
- kosztów wycieczek fakultatywnych.