Trowulan

Ponad 700 lat temu w Azji panowało wielkie imperium o nazwie Majapahit, tak rozległe i silne, że obejmowało większość południowo-wschodniej części kontynentu – wyspy Jawę, Sumatrę i Kalimantan, Półwysep Malajski, a także część z wschodnich wysp Indonezji. Utrzymało swoją potęgę przez kilkaset lat, od 1293 roku do początków XVI w. Obecnie niewiele jest pozostałości po jego istnieniu.

Jedyne do tej pory odkryte w Indonezji ruiny z czasów Wielkiego Impreium Majapahit znajdują się w Trowulan w prowincji Jawa Wschodnia. Miejsce to jest uważane za możliwą stolicę ówczesnego Imperium. Zwiedzając ruiny można dowiedzieć się wiele o cywilizacji okresu Majapahit, o jego systemie rządowym, handlu, technologii, architekturze, rolnictwie, rzemiośle i sztuce.

Trowulan został odkryty w 1817 roku przez Sira Stamforda Rafflesa, który opisał go jako ruiny świątyń rozrzuconych na ogromnej przestrzeni, choć większość z nich była ukryta w gęstym lesie. Zafascynowany tym miejscem, Raffles mówił o nim jako o „dumie Jawy.” Późniejsze zdjęcia lotnicze ukazały miasto z dobrze rozwiniętą siecią kanałów, wykorzystywanych do zaopatrzenia w wodę, jak i odprowadzania jej nadmiaru.

Inne wyjazdy do regionu

Bathing_Tank._Trowulan,_Java_1345(1)

Dziedzictwo Imperium

Jawa -

2D / 1N

OD 790 PLN/os.

bromo_ Jean-Marie Hullot 2

Yogya + Bromo + Surabaja

Jawa -

4D / 3N

OD 1690 PLN/os.