Świątynia Ulun Danu

Nad jeziorem Beratan, w Bedugul, wznosi się dumnie świątynia Ulun Danu. Na tej wysokości na szczycie płaskowyżu (ok. 1500 m n.p.m.) klimat jest łagodny, a powietrze chłodne, orzeźwiające. Woda w jeziorze jest spokojna, prawie nieruchoma. Delikatna mgła unosi się nad jeziorem i wokół świątyni, nadając jej nieco surrealistyczny wygląd.

Pura Ulun Danu została zbudowana ku czci bogini Danu. „Danu” w języku balijskim oznacza jezioro, a bogini ta jest królową wód, jezior i rzek. Kompleks świątynny składa się z czterech budynków sakralnych. Linga Pura jest miejscem kultu boga Śiwy, Pura Puncak Mangu została zbudowana dla boga Wisznu, Pura Teratai Bang to główna świątynia, a Pura Dalem Purwa jest miejscem modlitw o zdrowie, płodność i dobrobyt.

Obszar otaczający świątynię był miejscem kultu i obrzędów religijnych od okresu megalitycznego. Znaleziono tam sarkofag pochodzący z ok. 500 r. p.n.e. Istnienie świątyni zostało udokumentowane w 1556 roku. W 1633 r. została przebudowana przez króla dynastii Mengwi, Gusti Agung Putu, w stylu mieszanym, hindusko-buddyjskim. Ulunznajduje się na banknocie 50.000 rupii.

Inne wyjazdy do regionu

komodo_ Yusmar Yahaya

Cudowna Indonezja

Bali - Borneo - Jawa - Papua - Sulawesi -

27D / 26N

OD 14200 PLN/os.

Piękna Bali

Bali -

6D / 5N

OD 2100 PLN/os.

bali_tanah_lot_ Chang'r

Świątynie Bali

Bali -

5D / 4N

OD 1600 PLN/os.

Legendarna Bali

Bali -

4D / 3N

OD 1190 PLN/os.