Surabaya

To wielkie, zatłoczone miasto jest stolicą Jawy Wschodniej i miejscem pochodzenia wielu walczących o niepodległość Indonezji. Dlatego zwane jest Kota Pahlawan, czyli Miastem Bohaterów i na każdym kroku widać tu posągi upamiętniające członków ruchu niepodległościowego.

Kiedyś Surabaja była węzłem handlowym dla imperiów jawajskich, takich jak Majapahit, Singosari czy Kediri. Położona przy ujściu rzeki Brantas, została oficjalnie założona w 1293 r. na miejscu legendarnej bitwy pomiędzy rekinem (sura) i krokodylem (Baya).

Dziś to nowoczesne miasto przemysłowe, centrum gospodarcze i handlowe Jawy Wschodniej, jak również siedziba marynarki wojennej. Druga co do wielkości i liczby ludności po Dżakarcie, Surabaja jest zamieszkiwana przez ponad trzy miliony ludzi. Największe atrakcje turystyczne miasta to ogrody zoologiczne, muzeum-galeria sztuki Dom Sampoerna zlokalizowane w fabryce papierosów, budynki kolonialne i pobliska wyspa Madura. Jest to również idealna baza wypadowa do zwiedzania innych atrakcji Jawy Wschodniej – starożytnych ruin Trowulan, wulkanu Bromo, płaskowyżu Ijen czy miasta Malang.

Inne wyjazdy do regionu

komodo_ Yusmar Yahaya

Cudowna Indonezja

Bali - Borneo - Jawa - Papua - Sulawesi -

27D / 26N

OD 14200 PLN/os.

parambanan_ Arian Zwegers 2

Koleją przez Jawę

Jawa -

8D / 7N

OD 3490 PLN/os.

surakarta

Witamy w Surabaya

Jawa -

2D / 1N

OD 690 PLN/os.

bromo

Wschód słońca nad Bromo

Jawa -

2D / 1N

OD 790 PLN/os.

Orchid_Java(1)

Agroturystyka na Jawie

Jawa -

2D / 1N

OD 750 PLN/os.

Bathing_Tank._Trowulan,_Java_1345(1)

Dziedzictwo Imperium

Jawa -

2D / 1N

OD 790 PLN/os.

labuan_bajo_ Ron Knight 5

Wspaniała Indonezja

Bali - Borneo - Jawa - Komodo i Flores - Lombok - Sulawesi -

24D / 23N

OD 12490 PLN/os.