Balet Ramayana

Balet Ramayana to wspaniały spektakl, którego nie można przegapić. Przedstawia legendarną epopeję za pomocą pełnych gracji ruchów tanecznych i przy dźwiękach gamelanu – orkiestry tradycyjnych instrumentów jawajskich. Jedyna narracja pochodzi od sinden, śpiewaczki, która opisuje historię poprzez jawajskie pieśni.

Ramayana to wywodząca się z Indii opowieść o księciu Ramie i jego wiernej żonie Sicie. Głosi triumf dobra nad złem. Księżniczka Sita zostaje porwana przez olbrzyma Rahwana i uwięziona w jego pałacu w Alengka. W poszukiwaniach żony Ramie pomaga biała małpa – król Hanuman, spalając pałac Alengka i oddając księżniczkę w ręce męża.

Ramayana ma dwa zakończenia, które są odgrywane zamiennie w zależności od okazji. W pierwszym księżniczka Sita jest szczęśliwie odnaleziona i wraca do męża, Ramy. W drugiej wersji, najprawdopodobniej oryginalnej, Rama podejrzewa niewierność Sity. Aby udowodnić, że pozostała wierny mężowi, Sita prosi o spalenie żywcem. Jeśli kłamała, umrze, jeśli nie, to ona pozostanie nietknięty. Po spaleniu, Sita wychodzi z płomieni cała. Tak więc, każde z dwóch zakończeń jest szczęśliwe.

W Yogyakarcie są dwa miejsca, w których odgrywany jest balet – Purawisata i świątynia Prambanan. W Purawisata można obejrzeć widowisko jednocześnie jedząc wystawną kolację. W Prambanan przedstawienie odbywa się u stóp wspaniałej świątyni, z księżycem w tle. Jest to ogromna produkcja z udziałem ponad 200 tancerzy.

Inne wyjazdy do regionu

ramayana_ Jim Maes 2

Balet Ramayana

Jawa -

2D / 1N

OD 830 PLN/os.